[KINO.LAB] zamkniete do 8. kwietnia (piatek) włącznie: zmiany w programie

Ulka Sniegowska snieg w csw.art.pl
Pon, 4 Kwi 2005, 13:31:20 MEST


Szanowni Państwo!

KINO.LAB będzie nieczynne do piątku, 8 kwietnia.

W zwiazku z tym, pokaz wideo z San Francisco zostanie przesuniety na termin późniejszy (szczegóły podamy wkrótce).

Cz. I pokaz wideo z Festiwalu w Osnabruck (wstępnie planowana na piątek, na godz. 19.00)
zostanie pokazana w sobotę po cz. II, 
o godz. 20.30 

EUROPEJSKI FESTIWAL SZTUKI MEDIÓW Tour 2004/05

9. kwietnia, sobota, godz. 19.00 i 20.30


 

       9. 04 sob.              godz. 19.00 - European Media Art Festival Tour - program 2: 

Obraz zrekonstruowany

9. 04 sob.   godz. 20.30 - European Media Art Festival Tour - program 1: Historie zza obrazu
 

Europejski Festiwal Sztuki Mediów w Osnabrück jest jedną z największych na świecie imprez poświęconych mediom elektronicznym. Co roku w kwietniu Osnabrück staje się miejscem spotkań specjalistów z dziedziny sztuki, kultury, świata mediów, a także tłumnie zgromadzonej publiczności. Na EMAF , który pełni rolę forum światowej sztuki multimedialnej, prezentowane są filmy, wideo, performances, instalacje multimedialne, a także media cyfrowe, jak CD/ROM, DVD i Internet. Obecne są na nim zarówno produkcje światowej sławy jak i nowatorskie prace studentów europejskich uczelni artystycznych. 

Program, który prezentujemy, to wybór dwudziestu  prac wideo z  ubiegłorocznego festiwalu. Ich autorzy, artyści międzynarodowej sceny sztuki mediów, prezentują nowe, interesujące, często zabawne filmy, które zostały zgrupowane w dwa bloki:

"Historie zza obrazu" 

gdzie zobaczymy krótkie majstersztyki fabularne, w tym nową pracę Corinny Schnitt o "idealnym życiu"; satyryczną przeróbkę znanego przeboju Pia Zadory, i dwa filmy brytyjskie o kłopotach dwojga ludzi których dzieli "przepaść techniczna", jedna z osób jest na wideo a druga na taśmie filmowej, a także niezwykle przygnębiający poemat o zaginięciach dzieci.

 

 "Zrekonstruowany obraz"

w którym zebrano formalne eksperymenty z obrazem, głównie z Niemiec i Austrii, w tym dzieło Thomasa Konera, nagrodzone w zeszłym roku nagrodą Golden Nica na Festiwalu Ars Electronica - montaż obrazów opustoszałych miejsc publicznych nagrany przez kamery cyfrowe, zabawną animację Franza Hofnera, czy przykład badania możliwości komputerowego kompresora obrazu Laury Baginski.

 

Kalendarz projekcji i opisy prac wideo: www.goethe.de/warschau

­­­­­­­­­

 

­­­­­­­­­­­­­­­Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w kasie na pół godziny przed seansem. Ilość miejsc ograniczona. Miejsca nienumerowane. Rezerwacje pod numerem 628 12 71-3 wew. 135 do odbioru najpóźniej 20 min. przed seansem. Informacje wew. 135 lub 160. Stałe informacje o programie na stronach: http://csw.art.pl/kino_lab
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  http://listy.icm.edu.pl/pipermail/kino.lab/attachments/20050404/c5910fd0/attachment.html 


Więcej informacji o liście dyskusyjnej KINO.LAB