[KINO.LAB] FRANCUSKI ELEKTORPOP I POLSKIE S-F

Ula Sniegowska snieg w csw.art.pl
Pon, 7 Sie 2006, 17:40:28 MEST


www.myspace.com/puyopuyo








ODSŁONA7

11.08 g. 21.00 Koncert Puyo Puyo (Francja)



Puyo Puyo czyli Pascal Vivant to przedstawiciel francuskiej sceny elektronicznej, proponujący zadziwiającą wersję "domowego" robot-popu. Jego występy można określić jako połączenie karaoke wykonywanego przez mutanty z soundtrackiem do niskobudżetowego horroru sf. Tego samego wieczoru Pascal wraz ze swoją narzeczoną przedstawi również set didżejski - wybuchową mieszankę dziwacznego elektropopu, piosenki francuskiej i wszelkich dziwactw jakie udało mu się znaleźć na przestrzeni lat.

 

 









POLSKIE S-F 

12.08  cd: "Lem Konzept" Jacaszek (Radio Copernicus)

 g. 21.00 Test pilota Pirxa, reż. M. Piestrak, Pol./ ZSSR 1978, 104'

13.08  set: "Instellar Pop" porcys.com

 g. 21.00 Colargol zdobywcą Kosmosu, reż. T. Wilkosz, Polska 1978, 67'

          g.22.15 Przekładaniec, reż. A. Wajda, Polska 1968, 35'

14.08 set: "Space Oddity" Grzegorz Brzozowicz

g. 21.00 Seksmisja, reż. A. Machulski, Polska 1984, 117'






12.08

Test pilota Pirxa, reż. M. Piestrak, Pol. / ZSSR 1978, 104'

Ekranizacja opowiadania Stanisława Lema.  Tytułowy test ma sprawdzić przydatność androidów najnowszej generacji, które w przyszłości miałyby zastąpić pilotów statków kosmicznych. W kierunku pierścieni Saturna wyrusza więc wyprawa złożona z ludzi i robotów. Tyle, że nie wiadomo, kto jest kim... W sytuacji ekstremalnego zagrożenia, chłodna precyzja automatycznej kalkulacji zmierzy się z chwiejną i nieprzewidywalną ludzką naturą.

 

13.08

Colargol zdobywcą Kosmosu, reż. T. Wilkosz, Polska 1978, 67'

Jeden z niewielu pełnometrażowych filmów animowanych o tematyce science-fiction. Androgyniczny miś wyrusza wraz z przyjaciółmi na podbój Kosmosu. Podróż do Gwiazdozbioru Fantasmagorii obfituje w rozmaite przygody - pluszowi kosmonauci odwiedzą między innymi Planetę Bajek i Planetę Bąbelkową. Z podbramkowych sytuacji niejednokrotnie wybawi ich pierwszy w dziejach kinematografii Mechaniczny Miś. 

Przekładaniec, reż. A. Wajda, Polska 1968, 35'

Kolejna ekranizacja opowiadania Stanisława Lema, dokonana tym razem przez Wajdę. Tytułowy przekładaniec to grany przez Bogumiła Kobielę kierowca rajdowy, któremu po kolejnych kraksach przeszczepiane są organy wewnętrzne coraz to innych osób, poszkodowanych w spowodowanych przezeń wypadkach. W rezultacie, bohater zaczyna mieć problemy z tożsamością...

 

14.08 

Seksmisja, reż. A. Machulski, Polska 1984, 117'

Tego filmu właściwie nie trzeba przedstawiać. Jeden z najbardziej kultowych polskich filmów, w momencie premiery odbierany jako alegoria ówczesnej sytuacji politycznej w Polsce. Dwóch ochotników poddaje się hibernacji. Po kilkudziesięciu latach budzą się w świecie zupełnie pozbawionym mężczyzn. Początkowa euforia szybko gaśnie, bowiem żyjące - jak się okazuje - pod ziemią amazonki szykują bohaterom całkowitą zmianę tożsamości... Kapitalne dialogi, świetnie trafiony humor, a w dziedzinie scenografii - kwintesencja stylu lat 80. 

 
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  http://listy.icm.edu.pl/pipermail/kino.lab/attachments/20060807/ffccdceb/attachment.html 
-------------- następna część ---------
Załącznik, który nie był tekstem został usunięty...
Name: nie znany
Type: image/gif
Size: 7438 bytes
Desc: nie znany
Url : http://listy.icm.edu.pl/pipermail/kino.lab/attachments/20060807/ffccdceb/attachment.gif 


Więcej informacji o liście dyskusyjnej KINO.LAB